Спорт

Брутална кореографија на навивачите на Спартак – ја понижија цела Македонија (видео)

Големото дерби на Москва секогаш предизвикува големо внимание кај навивачите ширум светот. Фановите на Спартак и ЦСКА уште еднаш потврдија зошто е тоа така, особено домашните фанови кои имаа спекакурална кореографија.

Тие себе си се прикажаа како гладијатори, а ЦСКА како коњи, и во таа прилика ја покажаа мапата на Европа и неколку локации ширум Стариот континент. Според кореографијата на тие локации треба да ги одвлечат нивните ривали кои се прикажани како коњи.

Она што е спорно на мапата е делот на Балканот, односно Македонија која е прикажана како дел од Бугарија.

Спартак има група навивачи од Македонија, меѓу кои најистакната е таа од Куманово, па поради тоа ова е вистинско понижување за нашата држава.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top