Спорт

БОМБА: Шеикот го мили Перез – само купи го и спаси ме!

Реал Мадрид сосема неочекувано би можел да има голема корист од финанскискиот фер-плеј чии норми мора да ги примени Пари Сент Жермен.

„Дон Балон“ пренесува дека Реал не планира да донесе големо зимско засилување и да троши пари, но проблемите кои ги има ПСЖ би можеле да го променат плановите на „кралевите“.

Тимот на Зидан има проблем со напаѓачката позиција и имаат потреба од уште еден напаѓач, особено после повредата на Карим Бензема.

Од друга страна ПСЖ во зимскиот преоден рок ќе мора да продаде некоја од своуте ѕвезди поради финансискиот фер-плеј, а „Дон Балон“ пишува дека претседателот на „светците“, Насер ал Келаифи се сретнал со Флорентино Перез.

Имено, ПСЖ му го понудил Едисон Кавани на Реал Мадрид со цел да ја подобри финансиската ситуација, но и да ја поправи атмосферата во соблекувалната со оглед на конфликтот кој го имаше Уругваецот со Нејмар.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top