Вебкафе

Боливијките тоа го прават ВАКА: Кечерки во народни носии се акаат од земја (видео)


Кога станува збор за атрактивните боречки фешти и настани, обично на ум веднаш ни паѓаат набилданите и костимирани кечери кои секогаш приредуваат вистинско шоу.

Но, во Боливија во рингот се борат жени, со народни носии, што дефинитивно е поинтересно за гледање.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top