Авто мото

BMW G02: Уникатен „ѕвер“ од 1,8 тона

Германскиот автомобилски гигант BMW ги освежи најфанатичните поклоненици на нивните автомобилски лепотани со серија фотографии новиот SUV модел X4.

Овој SUV модел наречен G02 беше презентиран на почетокот на март, а во рамки на новата промоција компанијата се фокусираше на двете моќни верзии – xDrive30i i M40d.

Под хаубата на xDrive30i има 2-литарски мотор со четири цилиндри што развива моќност од 252 кс. Забрзува од 0 до 100 км/ч за 6,3 секунди и постигнува максимална брзина од 240 км/ч, што се сериозни бројки кога ќе се земе предвид дека станува збор за „ѕвер“ од 1,8 тони.

Најпопуларно

To Top