Живот

Blow job како занает и други факти за оралното сексуално задоволство

На муабетот за орален секс уште можете да забележите погледи и фаци од жени кои различно реагираат – од такви кои го сметаат за „забрането овошје“, до такви кои потајно го обожаваат, но не сакаат отворено да откријат бидејќи не знаат што ќе мислат луѓето за нив.

Ако мислите дека знаете сè за ова сексуално задоволство, читнете ги и овие факти, па проверете дали навистина е така.

Од каде доаѓа името blow job?

Всушност, интересна е приказната зошто оралниот секс се вика blow job. Имено, оваа синтагма потекнува од викторијанскиот период, кога Blown Woman било име за проститутка. И во тоа време тоа било реално „работно место“.

Проток на крвта

Кога жената му пружа орално задоволство на партнерот, нејзините усни имаат зголемен крвоток и стануваат поисполнети. Тоа е уште еден интересен факт.

Мажите го обожаваат

Многумина од нив дури и повеќе од самата сексуална пенетрација, што воопшто не е чудно, бидејќи е поголемо „табу“ од обичниот секс.

Протеин

Иако машката семена течност (сперма) се состои од протеини и шеќер, сепак, независно од оралните фетиши на жените кои им пружаат такво задоволство на своите партнери, треба да се потпираат и на други извори на протеини.

Ананасот прави чуда

Често се вели дека конзумирањето на ананас го подобрува вкусот на семената течност од мажите, но тоа не е научно докажано. Сепак, без оглед на тоа, многумина се колнат во тој „факт“ и велат дека треба да се проба.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top