Вебкафе

Бил Гејтс е нејзин Дедо Мраз: Се потрудил да не го заборави Божиќ 2017

Бил Гејтс

Кога добила поклон на кој стоела порака од Бил Гејтс, корисничката на Реддит мислела дека е шега. Но шефот на Мајкрософт се сликал со поклонот, што ги тргна сите сомнежи дека е шега.

„Што да направите кога Бил Гејтс за Божиќ ќе ви поклони огромна плишана мачка?“, не е секојдневно прашање. Една корисничка на Реддит беше таа среќничка оваа година.

Шефот на Мајкрософт, е „Сикрет Санта“ и секоја година наградува по еден корисник на Реддит. Па така не разочара и овој пат. Кога разбрал дека корисничката обожава мачки, и ја испратил најголемата плишана мачка која можел да ја најде.

Се сликал со поклонот, со цел да го докаже легитимитетот на изворот.

„Најдобар дел?“, напишала на Реддит откако ја добила испораката. „Во текот на работната недела пиев кафе и пишував досадни електронски пошти, а Бил Гејтс некаде се сликал со плишаната мачка и ми напишал белешка за мачките.“

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top