Вебкафе

Бесно матурско издание: За оваа креација даде 2.000 долари – сите зборуваат за фустанот

Матурските забави се настан на кој сите тинејџерки и тинејџери сакаат да блеснат во најдобро издание, но некои навистина и се трудат и вложуваат големи финансии во тоа.

Една од нив е 16-годишната Фејт Тигпен од Мисисипи, која на матурската забава носеше 2.000 долари вреден комбинезон од дизајнерката Ејнџел Бринкс, модна комбинација која вклучува и маска за лицето.

A post shared by Partee Photography (@k.partee) on

Инспирација за дизајнот за матурското издание оваа тинејџерка нашла во фустаните кои сестрите Кардашијан и Џенер ги носеа на прославата од 60-от роденден на Крис Џенер, која беше во стилот на Големиот Гетсби.

„Ме инспирираа Кардашијанки. Тема на матурската забава исто така беше Големиот Гетсби, а мама и јас видовме фотки од нивната забава и вендаш се инспириравме од нив“, вели таа за Yahoo.

Комбинезонот кој го носеше беше делумно проѕирен и обложен со циркони, а го изработи ѕвездата од шоут „Жените на кошаркарите“, Ејнџел Бринкс. Откако Фејт објави фотки од својот моден изглед на Инстаграм, тие предизвикаа големо внимание на оваа социјална мрежа.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top