Спорт

Баварците револтирани, фрлаа пари на терен (видео)

Баерн Минхен синоќа победи на гостувањето кај Андерлехт и како и секогаш имаше поддршка од своиет верни фанови.

Меѓутоа, баварските фанови беа револтирани од сумата која мораа да ја платат за да го следат дуелот во живо. Поради тоа некои го бојкотираа овој дуел, а тие кои пристигнаа изразија револт.

„Дали вашата алчност сега конечно е задоволена?“, пишуваше на транспарентот кој го истакнаа гостинските навивачи, а притоа фрлаа и лажни евра на терен.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top