Славни

Батали факултет за да стане модна блогерка – денес дебело заработува од тоа

Берлинката Џанин Вигерт денес важи за една од највлијателните модни блогерки во Европа која, за разлика од нејзините колешки од таа бранша, имала малку поинаков пат до светот на блогерството и модната индусртија.

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

Своевремено таа била студентка на Правен факултет, додека не сфатила дека нејзиниот Инстаграм профил и нуди и слава и можности за заработка.

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

Денес таа е мајка на близначиња, а во 2015 година, кога бројот на нејзините следбеници станал доволно голем, отворила моден блог и станала „бренд амбасадор” на повеќе модни и козметички компании, но и за спортска опрема, здрави чаеви, и секако – како млада мајка, за производи за бебиња.

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

Нејзините фанови велат дека е „незапирлива“, и дека е најпрепознатлива по едноставниот и софистициран стил, истовремено и модерен и класичен, а девојките низ светот ја обожуваат.

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

A post shared by JANINE WIGGERT (@janinewiggert) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top