Спорт

Барселона без еден од најдобрите против Челзи

Барселона го совлада Атлетико Мадрид, со што значително се доближи до титулата во Примара, но го загуби еден од најважните фудбалери.

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, во 22-та минута се здоби со повреда на задната ложа, па мораше да биде заменет.

Каталонскиот клуб по натпреварот потврди дека станува збор за истегнување на мускулот, па под знак прашалник е неговиот настап против Челзи, следната недела во рамките на Лигата на шампионите.

Иниеста е фудбалер кој во тој меч би бил од големо значење за Ернесто Валверде, па сигурно неговото отсуство ќе биде голем удар за Каталонците.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top