Спорт

Барса ја призна грешката – ја продава голамата ѕвезда

Барселона е спремна да го продаде Осман Дембеле после само една година, потврди емнинентниот шпански новинар Чави Кампос.

Наводно има повеќе причини за незадоволството на Барселоа. Дембеле не го учи јазикот, осамен е и се дружи само со сонародниците Умтити и Дигне, и тешко му оди прилагодувањето.

Претходно, поради неговата „нездрава“ исхрана, Барселона ангажираше посебни нутриционисти, бидејќи во клубот веруваат дека тоа придонесува за повредите на Французинот.

„Поедини челници на Барселона си го поставуваат прашањето дали Дембеле беше вистинскиот избор. Барса не ја исклучува можноста да го продаде на лето, доколку до клубот стигне добра понуда“, открива Чави Кампос.

Дембеле минатото лето пристигна како големо засилување за 105 милиони евра, но до сега не ги исполнува очекувањата. Неговата игра е конфузна, па очигледни е дека игра под голем притисок.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top