Спорт

Барса даде зелено светло: Маскерано се сели во Кина!


Барселона се согласи да го пушти Хавиер Маскерано во кинескиот клуб Хабеи, потврдија денес шпанските медиуми.

Самиот Маскерано настојуваше Каталонците да го ослободат во јануари, и покрај тоа што неговиот договор истекува во 2019 година.

Сега, кога Барселона и официјално ја донесе неговата замена во тимот, колумбискиот репрезентативец Јери Мина, конечно даде зелено светло за негово заминување.

Маскерано веќе има комплетен договор со кинескиот клуб, а Барселона од трансферот ќе добие 10 милиони евра.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top