Спорт

Бараж за СП: Италија против Шведска, Хрватска ја доби Грција

Денес во седиштето на ФИФА, Цирих беше одржан жребот за баражните двојки за Светското првенство во Русија.

Најинетресен сигурно ќе биде дуелот помеѓу Шведска и Италија, како и балканскиот дуел помеѓу Хрватска и Грција. Северна Ирска ќе игра против Швајцарија, додека Данска за противник ја доби Република Ирска.

Првите натпревари ќе се одиграат во периодот од 9 до 11 ноември, а реваншите на програмата ќе бидат од 12 до 14 ноември.

Бараж за СП:
Северна Ирска – Швајцарија
Хрватска – Грција
Данска – Р. Ирска
Шведска – Италија

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top