Advertisements
Актуелно

Балканско дно: Попот и Пуповац му ја наместија бадниковата паричка на Бандиќ

По повод православникот бадник, Српскиот национален совет во Загреб организираше и кршење на традиционално бадниково лепче со паричка. Е токму „паѓањето на паричката“ предизвика своевиден скандал кој ги раздрма социјалните мрежи кои овој случај го нарекоа балканско дно.

На „Твитер“ се појави снимка на која попот ја дава паричката на претседателот на Српскиот национален совет Милорад Пуповац, а тој тајно му ја подава на загребскиот градоначалник Милан Бандиќ.

Бандиќ потоа се фали со паричката.

Advertisements
To Top