Спорт

Балкански разговор во римско дерби: Тој е глуп!

Лацио не успеа да ја продолжи победничката серија и беше поразен во градското дерби против Рома, а она за што се говореше најмногу после мечот е разговорот помеѓу Сенад Лулиќ и Милинковиќ-Савиќ.

Пред почетокот на второто полувреме камерите го фатија разговорот помеѓу двајцата Балканци во тунелот, односно како Милинковиќ- Савиќ му вика на Лулиќ: „Тој е глуп“.

Се уште не е јасно на кого се однесува ова, но се претпоставува дека Србинот мислеше за тренерот Инзаги кој во тој момент поминува покрај нив.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top