Актуелно

Автомобилот од Мендух Тачи е недопирлив за пајак-службата (видео)

Лицата со возилото од пајак-службата кои стигнаа да го кренат непрописно паркираниот автомобил пред Основниот суд Скопје 1, се премислија во намерата кога дознаа дека возилото е на првиот човек на ДПА Мендух Тачи.

Тој во моментот се наоѓал во судот каде тече рочиштето за случајот „Титаник 2“, каде е обвинет за изборни нерегуларности.

Advertisements
To Top