Спорт

Автогол каков што ретко се гледа, тренерот не можеше да си поверува што гледа (видео)

Во натпреварот од бугарската лига помеѓу ЦСКА Софија и Черноморе видовме еден комичен автогол.

Чуварот на мрежата на ЦСКА, Литванецот Витаутас Черниаускас доби топка од својот соиграч и истата сакаше да ја избие подалеку од својот гол, но тоа го направи толку лошо што топката заврши во неговата мрежа.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top