Актуелно

Авион се урна при полетување: Ниту еден преживеан во несреќата во Русија


Според податоците на специјализираниот сајт „Flightradar24“ авионот на руската авиокомпанија Саратов Ерлајнс, со 71 патник се урнал на околу 20 километри југоисточно од Москва.

Во патничкиот авион Антонов Ан-148 се наоѓале 65 патници и шест членови на екипажот, а како што наведуваат и руските медиуми, леталото било старо осум години.

Руските медиуми пренесуваат дека преживеани нема, а според сознанијата на RIA Novosti на списокот на патници било и едно дете

Авионот е виден како паѓа во поле на Раменскиот регион, а некои од медиумите тврдат дека горел во моментот на уривањето.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top