Вебкафе

Ауреола веѓи е новиот бизарен тренд на Инстаграм!

Бизарните трендови на Инстаграм не се реткост, особено кога станува збор за мејк ап и бјути трендовите, но новите веѓи или познати како ауреола веѓи навистина би можело да ве остават без зборови.

Бјути блогерката Хана Лајн која го измисли овој тренд објави неколку фотографии со такви веѓи, а реакциите беа поделени.

„Најдебилната работа коа сум ја видела“, „Ова е пресмешно“, „Трендовите се се полоши и полоши“ коментираше поголемиот бројна корисници.

Освен ауреола веѓите, Хана се пофали и со нешто што го нарече трострука веѓа, а изгледа вака..

A post shared by hannah lyne (@hannahdoesmakeupp) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top