Спорт

АПСОЛУТЕН ХИТ: Цела Англија зборува за овој навивач!


Ливерпул и Манчестер Сити одиграа фантастичен натпревар на „Енфилд“ кој заврши со победа на „црвените“ од 4:3.

На натпреварот беше гостин и еден навивач на Ливерпул, кој измисли песна за „црвените“ и стана вирален хит.

Секако тоа не можеше да помине и без пародија, па момците од „442oons“ продукцијата направија анимиран филм за натпреварот во кое фанатичниот навивач го пее хитот: „We got Salah do do do do do do“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top