Славни

Андријана Лима пресече: Повеќе нема да се сoблекувам!


Aндријана Лима одлучи повеќе да не се слекува без причина. Одлуката ја соопшти вчера на Инстаграм, а со овој нејзин бунт сака да направи пресврт во кариерата.

Иако од своето тело заработува, бразилката одлучно порача дека повеќе нема да се соблекува поради празни причичини.

„Неодамна добив прилика да снимам секси видео за биде споделено на социјалните мрежи. Иако повеќе пати правев такви работи, се промени нешто во мене кога пријателката ми кажа дека е несреќна поради својот изглед. Се замислив поради тоа и помислив на мене за тоа дека се будам со помислата како изгледам? Дали ќе ја добијам работата? И сфатив дека голем број на жени се трудат да се вклопат во стереотипите кои ги наметнува друштвото, социјланите мрежи и модата. Сфатив дека повеќе не сакам да живеам така, а тоа не е ниту физички ниту ментално здраво. Затоа одлучив да не се соблекувам поради празни причини“ напишаа таа.

Фановите ја подржаа, а некои се растажија и се прашуваат дали ова е најава за крајот на нејзината кариера?

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top