Спорт

Американците во „чудо“: Тео од аут асистираше за забивање, тој е БОГ на асистенциите! (Видео)

Милош Теодосиќ сигурно ја имаше асистенцијата на вечерта во НБА лигата која сигурно ќе влезе во избор на најдобри додавања на крајот од сезоната.

Американците останаа со „подотворени“ усти од она што српскиот ас го направи во натпреварот во кој Лос Анџелес Клиперси славеа против Лејкерси со резултат 121:106.

Теодосиќ на самиот почеток на натпреварот одигра добра одбрана, но топката полека одеше кон аутот. Тоа не го спречи Тео од зад грб да му асистира на Блејк Грифин кој заврши со забивање.

Навистина ми е мило што Теодосиќ игра во НБА лигата и убедени сме дека наскоро ќе стане еден од најдобрите“, стои во еден американски медиум, при известувањето за фантастичната асистенција на Теодосиќ.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top