Спорт

Американците „луди“ по Теодосиќ: Мислам дека се заљубив во него!


Милош Теодосиќ долго време беше желба на НБА клубовите, а кога конечно стигна во најсилната лига на светот ги излуди фановите.

Во дресот на Клиперси српскиот плејмејкер го прави тоа што најдобро го знае – дели неверојатни асистенции. Синоќа во победата против Сакраменто додели 6 магички асистенции за 23 минути игра.

„Мислам дека се заљубив во Милош Теодосиќ“, напиша Адам Жосеф, НБА новинар.

„Неговата способност да ја раздрма одбраната без влегување во рекетот е единствена. Може да ја испрати топката на спротивната страна како никој друг“, пишува Адам додека порталот „NBA Draft“ за Теодосиќ вели дека е волшебник со топката.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top