Актуелно

Алпинист од Чешка загина на качувачките насоки кај Демир Капија

Седумдесетгодишен алпинист од Чешка загинал кај Демир Капија, односно во демиркаписката клисура, додека се качувал по карпите.

Алпинистот падналод карпите кај месноста Малчек сплачек.

Телото на човекот е предадено на обдукција и се очекуваат повеќе и подетални информации за случајот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top