Спорт

Алиоски во Лидс добива друштво од Јувентус?


Италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио кој често се занимава со трансферите на фудбалерите на својата веб страница објави интересна приказна.

Според Ди Марцио, англискиот второлигаш Лидс е заинтересиран за напаѓачот на Јувентус Моис Кин кој во овој момент настапува како позајмен фудбалер во редовите на Верона. Кин во редовите на италијанскиот клуб одигра 15 натпревари и постигна два погодоци, што е одличен учинок за еден 17 годишен фудбалер.

Не е познато дали Лидс сакал позајмица или целосен трансфер, но Ди Марцио додава дека се сериозни во својата намера.

Како што е познато во редовите на Лидс настапува македонскиот фудбалер, Егзијан Алиоски.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top