Славни

Алекс Родригез уште во 1998 година ја одбра Џенифер Лопез за сопруга (видео)

Видео старо 21 година кое беше објавено на Инстаграм лично од славниот бејзбол играч Алекс Родригез, стана вирален хит на социјалните мрежи.

На видеото снимено во далечната 1998 година, тогаш 23-годишниот Алекс Родригез, во едно интервју, дава една изјава која испадна дека е судбоносна и пророчка. Родригез како уште тогаш да знаел дека Џенифер Лопез ќе му биде жена.

Станува збор за интервју со Родригез снимено во далечната 1998 година, кое мокажа дека тој уште тогаш знаел која е неговата совршена половина.

Кога 23-годишниот Родригез го прашале: Со кого би сакал да излезе на средбата од соништата? Одговорот најверојатно го претпоставувате.

„Со Џенифер Лопез. Се надевам дека можете да ми средите средба со неа“, изјавил Родригез пред 21 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Тогаш на оваа негова изјава многумина му се смееле, но судбината очигледно имала други планови за нив двајца.

„Едноставно сум имал претчувство. Ова е преубаво“, напиша Родригез под видеото.

Advertisements
To Top