Музика

Ако некој уште ја нема чуено преработката на „Боби, баш ми е гајле“ од Eye Cue – бујрум!


Текстот е на Васил Пујовски, а музиката на Драган Каранфиловски-Бојс. Кој растел со детските фестивали во ’90-те, добро ја знае песнава и тоа сигурно на памет. Во тоа време беше апсолутен хит. А ништо поразлично не е и денес, со преработката кој одлично поминува кај публиката, но и на радиостаниците.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top