Музика

Ајде, народе, кој е за „тврд“ ритам: Lithiüm од Каменица рокаат јако со Dirty Games


Lithiüm се рокенрол екипа од Македонска Каменица кои деновиве го објавија нивниот втор сингл и видео од предстојниот албум. Бендот е составен од тројца (Мартин Ангеловски – Гитара и вокал, Иван Стојковски – Бас и вокал, Давид Ѓорѓиев – Тапани) од кои тапанарот има само 10 години.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top