Мајтап

Виц: Ливчиња од спортска во оган


Си прават муабет две баби.

„Едно утро, го запалив шпоретот со ливчиња од спортска прогноза. Таман стана внукот и ми вели:

Браво бре бабо, колку е топло!

Е, како да не е топло бре внучко, кога огнот ќе го запалиш со два и пол кубици дрва!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top