Вебкафе

Епската борба помеѓу кралска кобра и питон заврши како никој што не очекуваше!


Епската борба помеѓу кралската кобра и мрежестиот питон заврши кобно за двете змии, што се гледа на фотографијата која ги преплави социјалните мрежи.

Кралската кобра успеа да го отруе мрежестиот питон, а покасно двете змии се пронајдени мртви.

Борбата била негде во југоисточна Азија, каде што двете змии живеат. Идентитетот на фотографот засега останува непознат, но судеќи според интересот за фотографијата која е објавена на Фејсбук тешко дека ќе остане анонимен.

Секако, некои на интернет се доведоа во прашање за автентичноста на фотографијата, но ако се верува на експертите, фотографијата не е лажирана.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top