Спорт

МАЛИОТ Е ЧУДО: Синот на Фалкао воодушевува со потезите (видео)


Марко Антонио – добро запомнете го ова име и немојте да се чудите еко еден ден биде меѓу најдобрите фудбалери на светот.

Легендарниот футсал играч Фалкао има наследник со неверојатен потенцијал, а тоа го покажа со видео на социјалните мрежи.

Малиот има неверојатна техника и сигурно ќе ве воодушеви со своите потези.

„Син каков што секој би сакал да има“, напиша Фалкао под видеото.

Во продолжение видете ги и останатите потези, па ќе ви биде јасно за каков „магионичар“ станува збор.

Gol campeonato Sub6 mês 11/2017 #camisa12 mestre @falcao12oficial

A post shared by Marco Antonio 04/02/2011 🇧🇷 (@marcoantonionf11) on

Campeonato Sub6 de Futsal mês 11/2017 – ❤️⚽️

A post shared by Marco Antonio 04/02/2011 🇧🇷 (@marcoantonionf11) on

Papai apostou paga!

A post shared by Marco Antonio 04/02/2011 🇧🇷 (@marcoantonionf11) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top