Спорт

Го имаме голот на сезоната: Ова е НЕВЕРОЈАТНО! (видео)


Неверојатен гол постигна играчот на Гранада, Серхио Пења против Тенерифе во втората шпанса лига.

Во 18-та минута Пења со фантастичен волеј од многу тешка позиција го матираше гостинскиот голман. Погледнете, ова е навистина ремек-дело!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top