Блиц

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Путин и женската верзија на Црвената армија


На денот на 75-годишнината од битката за Сталинград Владимир Путин позираше со девојки облечени во униформи од славната и прочуена Црвена армија.

Рускиот претседател позираше со девојките облечени во воени униформи на комеморацијата во чест на сталинградската битка и победата на советската војска над нацистичките сили.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top