Актуелно

Временска прогноза за последниот јануарски понеделник


Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и релативно топло. Мала локална облачност се очекува на истокот во претпладневните часови, а ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во котлините претпладне ќе биде магливо, а температурите се очекува да се искачат од 9 до 15 степени.

Во главниот град претпладне ќе биде магливо со локална облачност. Температурата ќе достигне до 12 степени.

Утрово најстудено беше во Берово со измерени -6 стпени, во Петровец -5, Маврово, Тетово, Битола и Демир Капија -4, Штип, Струмица и Дебар -3, Претор, Лазарополе, Прилеп, Крива Паланка и Охрид -2, Скопје -1, Гевгелија и Виница 0, 1 во Крушево и Пожаране, 2 во Тополчани и Ѓуриште, а 6 степени беа измерени во Дојран.

Во текот на неделата која што следува утринските температури ќе бидат во благ пораст, а до четврток се очекува стабилно и суво време.

Магла ќе има по котлините, додека во петок ќе преовладува зголемена облачност, со јужен ветер. Во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а во текот на ноќта на некои места ќе преминуваат во снег.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top