Екстра

7 кујни со впечатлив дизајн

Во оваа статија ќе ви претставиме 7 кујни кои имаат одличен дизајн. Погледнете.

Ретро е во тренд

Кујнските апарати во ретро стил и пастелни бои претставуваат еден од трендовите кои стекнале голема популарност во последно време и го пронашле своето место во многу кујни шриум светот.

Детал кој привлекува внимание

Необична форма на пултот е првото нешто што ќе ни го привлече вниманието кога ќе ја погледнеме оваа кујна. , но исто така совршено се вклопува во стилот од кујната.

Низок плафон за интимна атмосфера

Следната кујна на суплтилен начин користи комплементарни бои, плава и портокалова, која меѓусебно се надополнуваат и усогласуваат. Над пултот е поставена впечатлива плоча од бакар која има за задача да емитира спуштен плафон.

Уникатен кујнски остров

Иако во оваа кујна постојат многу елементи на кои неможе да му се одолее, централниот украс дава посебен шмек.

Практична маса со точки

Оваа елегантна кујна, освен префинет дизајн, се карактеризира со трпезариската маса.

Убавината на едноставноста

Во кујната едноставно е потребен само еден мал детал кој ќе направии таа да блеска.

Кујна полна со историја

Оваа кујна има посебен шарм благодарение на месарската маса. Oстатокот од кујната целосно се вклопува со дизајнот и идејата за едно вакво нешто

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top