Видео

7 годишно девојче е вистински гениј: Ги знае сите државни знамиња од целиот свет! (ВИДЕО)

Марија Матеска од Прилеп е вистински гениј. Има само 7 години, а поседува неверојатна способност. Всушност таа ги знае сите државни знамиња од целиот свет. Во нејзината соба се наредени сликички со знаменцата, а нејзината „задача“ е да каже кое знаме на која држава и припаѓа.

Погледнете:

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top