Живот

5 хороскопски знаци кои вешто ги кријат чувствата на ранливост!

Покажувањето на чувствата не доаѓа природно, а некои толку многу се плашат да ги искажат, што често делуваат ладно и незаинтересирано иако воопшто не се. Овие хороскопски знаци се лидери во криење и бегање од чувствата.

Водолија

Тие едноставно не сакаат да ги покажуваат чувствата бидејќи мислат дека ќе изгледаат ранливо. Подобро да држат дистанца, отколку да се отворат на некој и да му дозволат на светот да виде дека не се толку силни колку што мислите дека се.

Шкорпија

Шкорпиите отварањето и покажувањето на чувства го поврзуваат со можност некој да г ииздаде, а поради тоа никако не се отвораат кон другите. Избегнувањето на покажување на чувства му дава впечаток дека се заштитени од надворешни фактори.

Девица

Своите чувства и ранливост ги сокриваат позади перфекционизмот, ако глумат цело време дека имаат одговор на се, помали се шансите некој да забележи дека се всушност ранливи.

Близнаци

Не поднесуваат некој да ги смета за ранливи, затоа секогаш се прилагодуваат на луѓето. Ако на секого им ја покажуваат другата страна од своите способности, никој нема да ги запознае во целост, а близнаците поради тоа се чувствуваат многу сигурно.

Бик

Биковите имаат своја ранливот и чувство за тврдоглавост, па поради тоа често оставаат впечаток на силни и недопирливи. Виситина е дека биковите на тој начин само се штитат бидеќи не знаат да се носат со чувството на ранливост.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top