Актуелно

5,3 степени според Рихтер го стресоа Крит


Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала синоќа во 23:30 часот по локално време го погоди грчкиот остров Крит.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од десет километри под морското дно, на околу 60 километри источно од градот Хераклион, соопшти националниот институт за геодинамика.

Локалните медиуми јавуваат дека засега нема податоци за настрадани лица и за причинета материјална штета.

По силниот земјотрес во период од половина час имаше три потреси, секој од нив со интензитет од по 3,5 степени.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top