Актуелно

3,6 степени по Рихтер здрмаа во Дојран


Нов земјотрес со јачина од 3,6 степени утрово во 4 часот и 6 минути бил регистиран во близина на Дојран.

Епицентарот на земјотресот бил на 11 километри северо-источно од Стар Дојран на длабочина од 2 километри.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top