Музика

2Cellos настапија на промоцијата на Rimac C_Two во Женева

Планетарно популарниот хрватски тандем виолончела 2Cellos настапија во Женева каде беше претставен C_Two, новиот електричен хиперавтомобил на Rimac.

Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ во Женева ја отсвирија фамозната „Smooth Criminal“ од Мајкл Џексон. После нивната свирка, Мате Римац го претстави C_Two, новиот електричен хиперавтомобил од негово производство.

C_Two е наследник на првиот електричен хиперавтомобил на Римац, Concept_One.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top