Живот

20 совети за флертување со кои нема да оставиш впечаток како наметлива девојка


Границата помеѓу слатко и секси флертување и нападно заведување е премногу танка. Нападното флертување во многу случаи ќе ви обезбеди само секс за една вечер и ништо повеќе од тоа. Во прилог следат 20 совети како да го заведиш партнерот, а притоа да не се посрамотиш.

Допрете го, но само на кратко

Стави ја раката на неговото рамо во знак на внимание или „случајно“ допри ја неговата рака додека се смееш на раскажаниот виц. Овие суптилни допири ќе го излудат.

Насочи го вниманието на твоите усни

Нежно допрете ги или поправете го карминот на нив. Во истиот момент тој ќе размислува за нивниот вкус.

Ако седиш, прекрсти ги нозете од време на време

Овај потег е секси ако носите кратко здолниште, и ќе проба да види каков е вашиот долен веш.

Натерајте го да размислува за секс

Во разговорот вметнете двосмислени шеги. Со тоа ќе си поиграте со неговиот „валкан ум“.

Играјте си со косата

Ова е еден од најстарите трикови кои функционира. Но немој да ја вртите на вашиот прст како во филмовите, само поминете со прстите низ косата.

Држете се исправено

Немој да бидите подгрбавени. Рамената вратете ги назад, а градите истакнете ги напред. Ова делува елегантно и секси.

Одберете добар, но не нападен парфем

Мажите сакаат мириси од ванила, но гледајте парфемот да биде нанесен во мали дози.

Не скрстувајте ги рацете

Тоа претставува одбранбен став, кој не изгледа многу привлечно.

Додека зборува, доближи се кон него

Со тоа му покажуваш дека те интересира што зборува.

Свртете се кон него со целото тело

Ова е многу секси, и му дава до знаење дека вашето внимание е насочено кон него.

Смеете се. Често

Намуртените лица на никого не им се интересни. Смеете се, мажите сакаат да видат насмевка на вашето лице.

Давајте комплименти

И мажите сакаат да слушнат комплимент за тоа како изгледаат.

Играјте си со накитот

Со ова привлекувате внимание на делот кај градите.

Намигне те му

Намигнувањето е многу секси, па дури и во банални ситуации.

Гушнете го

Гушкањето може да биде многу интимно, и делува многу позитивно.

Слушајте додека зборува

Бидете добар соговорник, со тоа што ќе го слушате додека зборува.

Носете облека со која ќе го истакнете вашето тело

Не мора секогаш да биде истакнат задникот или градите, може да ги истакнете вратот и рамената.

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top