Видео

20 секунди – толку им требаше на Кинезите за да срамнат со земја 36 згради (видео)

Кинези го снимија моментот на уривање на 36 солитери во градот Џенгџоу во провинцијата Хенан, кои со 2,5 тони динамит се урнати за само 20 секунди, пренесува Daily Mail.

Некогаш најголемото „урбано село“ во тој град, за само еден миг исчезна во облакот прашина, а рушењето на една цела градска општина е најголем проект од тој вид во Кина.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top