Филм / ТВ

20 најдосадни филмови на сите времиња

2000 Британци избраа 20 најдосадни филмови на сите времиња, а првата позиција со 34% од гласовите ја држи филмот 50 нијанси на сиво.

Кратката листа ја сложиле филмските критичарии во оваа земја, потоа и гласале. Погледнете како изгледа листата.

1. 50 нијанси на сиво (2015) – 34%
2. Проект вештица од Блаир (1999) – 29%
3. Војна на ѕвездите I: Фантомска закана (1999) – 26%
4. Планина Брокебек (2005) – 26%
5. Трансформери (2007) – 24%
6. Поштар (1997) – 24%
7. Уметник (2011) – 21%
8. Австралија (2008) – 20%
9. Небо со боја на ванила (2001) – 20%
10. Седум години на Тибет (1997) – 19%
11. Бетмен и Робин (1997) – 19%
12. 2001 одисеја во свемирот (1968) – 18%
13. Матрикс Револуција (2003) – 17%
14. Showgirls (1995) – 17%
15. Далечни хоризонти (1992) – 17%
16. Дрво на животот (2011) – 16%
17. Ноа (2014) – 16%
18. Запознајте го Џо Блек (1998) – 16%
19. Линколн (2012) – 16%
20. Клеопатра (1963) – 16%

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top