Актуелно

19 планинари се загубија на пат кон Љуботен (видео)


19 српски планинари цели 18 часа беспомошно лутале по Шар Планина во лоши временски услови и густа магла.

Седуммина македонски планинари тргнале да ги бараат низ Шар Планина за по пет часа конечно да ги пронајдат и спасат.

Српските планинари, преморени и исплашени, им се заблагодарија на македонските планинари, бидејќи како што рекоа, ги спасиле во последен час.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top