Свет

18 годишната манекенка Ивана Смит е пронајдена мртва!

18 годишната манекенка е пронајдена мртва во мистериозни околности во главниот град на Малезија, Куала Лумпур.

Ивана Смит е пронајдена мртва на балконот од шестиот кат на зграда во Куала Лумпур, а медиумите пишуваат дека паднала од 20-от кат. Локалната полиција тврди дека нема „криминални елементи“.

Младата девојка работела за Шанел и други познати брендови, а смртта настанала во мистериозни околности.

„Таму е пронајдена гола. Каде и се чевлите и облеката? Веруваме дека постојат криминални елементи во смртта на Ивана“ вели дедото на Ивана.

„Ниту паднала, а ниту скокнала. Висока е 181 цм, а преградата е 120 цм. Како е тоа можно?“ прашува таткото на Ивана.

Соседите наводно слушнале кавга, а според извештајот во крвта од Ивана се пронајдени алкохол и екстази.

A post shared by Ivana Smit (@ivana_smit) on

„Нејзината облека е пронајдена, но чевлите и долната облека не се пронајдени. Има многу неразјаснети околности“ рече војкото Фред.

Ивана во Малезија живеела со дедото веќе 13 години и станала еден од најпознатите модели во земјата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top