Видео

11-годишниот син од Леброн Џејмс веќе ги „кине“ сите финти од тато на теренот (видео)


Леброн Џејмс јуниор, 11-годишниот син на кошаркарската НБА легенда, веќе ги „кине“ сите потези од неговиот татко на кошаркарскиот паркет.

Освен потезите од типот „теретниот воз влетува во станица“, Брони јуниор ги покажа и сите финти од репертоарот на славниот татко. Малку „кросовер“, малку „лажни очи“, малку чекор назад, вртење на топката на прст, јаки тројки, како и натскокување на пониските клинци (кои секако, сите заслужија хот-дог и сладолед), па дури и забиваше со стил кој сите ги избезуми.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top