Филм / ТВ

10 најдобри серии кои се прикажуваат во САД според изборот на гледачите

серии

Изборот на телевизиски серии веројатно никогаш не било толку богат и со широк спектар како денес, а меѓу нив најпопуларни (или најпрочуени) се оние од англиското говорно подрачје.

Business Insider, според податоците од популарната страница Rotten Tomatoes, направи листа на најдобрите серии кои моментално се емитуваат на американските телевизиски мрежи, а дел од нив им се познати и на нашите гледачи.

1. Shameless (Showtime)

2. Better Call Saul (AMC)

серии

3. The Handmaid’s Tale (Hulu)

серии

4. Brooklyn Nine-Nine (Fox)

5. Rick i Morty (Adult Swim)

6. Mr. Robot (USA)

7. Elementary (CBS)

8. The Librarians tnt (TNT)

9. Doctor Who (BBC America)

10. Counterpart (Starz)

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top