Музика

Замина уште една рокенрол икона: Почина култното рокериште Чак Бери


Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се Jonny B. Good, Sweet Little Sixteen. Во 1984 година Чак Бери доби награда Греми за животно дело и беше меѓу првите кои влегоа во Rock And Roll Hall of Fame во 1986 година.
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!

Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!