Мајтап

Виц: На шефицата за 8-ми март


Осми март, утрото, мажот пицнат, дотеран, избричен, намирисна, со букет цвеќе излегува од дома за на работа.

По него оди жената и му вика: Како не ти е срам, говедо! На шефицата букет со цвеќе ќе и’ дадеш за Осми март. А мене после курац со машничка, така?

Ами, жено, ти сама рече дека не сакаш цвеќе. Ако сакаш да ги заменам подароците, уште не е доцна.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top