Спорт

Видео: Навивач на Селтик го нападна Мбапе!


Навивач на Селтик беше уапсен синоќа откако влета на терен на мечот против ПСЖ и се обиде да го удри најскапиот тинејџер во историјата на фудбалот, Килијан Мбапе.
Тоа се случи пред крајот на првото полувреме, навивачот успеа да му побегне на обезбедувањето, но за среќа на успеа во својот обид да го удри Мбапе.

„Сите ги изненади, само влета во терен и се залета кон Мбапе. Промаши, а обезбедувањето брзо реагираше и го одведе од теренот“, изјави еден од фановите.


loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Copyright © 2017 Лав Медиа Груп

To Top
Connect!